ساده مثل زندگی

توکل سخت ترین کار دنیا بود برام ولی نتیجه اش عالیترین تجربه زندگیم شد. من از کسانی بودم که کارهارو سخت میگیرند ومیخواهند که همه چیز در کنترلشون باشه وهمونطوری پیش بره که انها میخواهند.خوب‘ خیلی وقتها کاری از دستم ساخته نبود و کارهاطور دیگه ای پیش میرفت.خوب یا بد زندگی به من فهموند که کنترل امور دست من نیست. من فقط باید سهم خودم رو درست وکامل و به بهترین روش انجام بدم و بقیه اش رو بسپارم به خدا. اوایل از اجبار توکل میکردم اجبار چون کاری ازم ساخته نبود گرچه مدام به خدا راه و روش نشان میدادم.کم کم یاد گرفتم توکل کنم از ته دل وبعد دست خدا روببینم که کارهارو برام پیش میبره.

البته این رو هم بگم باتوکل منتظرمعجزه آنی نباشید.وقتی توکل کنی نه کیسه پر از سکه طلا تو خونه ات پیدامیشه ‘نه شاهزاده سواربر اسب سفیدت بلافاصله زنگ در رو میزنه‘ نه رتبه کنکورت یک رقمی میشه و نه خیلی چیزهای دیگه ای که تو فکرت هست(گرچه حتما به وقتش ای اتفاقها هم میافتند) اما دلت انقدر روشن و روح و جسمت چنان ارام میشوند که انگار معجزه درعالم واقع هم اتفاق افتاده.کارها هم کم کم به سامان میرسند و از راههایی که فکرش رو هم نمیکردی درست میشوند.

برای من که توکل حقیقی بزرگترین وسخت ترین درس زندگی وبهترین وارامش بخشترین تجربه زندگیم بود. امیدوارم که شما هم این ارامش رو تجربه کنید.

آرام باش توکل کن سپس آستینها را بالا بزن.آنگاه دستهای خدا را خواهی دید که زودتر دست به کار شده است. امام علی(ع)

نوشته شده در ۱۳٩۱/٦/۱٥ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ توسط س. نظرات ()


 Design By : Pichak