اینجا مشهد است ...

اینجا مشهد است, شب تولد امام رضا!

اینجا همه, چه مشهدی چه مسافر, همه می دانند که خیابانهای اصلی منتهی به حرم امام رضا بسته است و فقط اتوبوسهای شرکت واحد و تاکسیها می توانند وارد این خیابانها بشوند. پس هموطن عزیز من! چرا سر ورودی این خیابانها با ماشین شخصی ات می ایستی و راه را بند می آوری تا با افسر راهنمایی بحث یا التماس کنی اجازه بدهد با ماشینت وارد خیابان شوی؟ عزیزمن! نگاهی به ترافیکی که باعثش شده ای بنداز. ببین چند صد نفر پشت سرت منتظرند تا تو راه را باز کنی تا آنها با اتوبوس و تاکسی و حتی پیاده وارد این خیابان شوند و به حرم برسند.

دوست من! هموطن عزیزی که ماشینت را دوبله کنار خیابان پارک کرده ای تا به زیارت بروی یه حتی بروی شیرینی و شربت و بستنی نذری تولد امام را بخوری! نگاهی به این سیل جمعیت بنداز. وقتی پیاده هم نمی شود از این خیابان رد شد, واقعا پارک دوبله, حق شماست؟

هموطن گرامیم! زیارتت قبول! اما باور کن آب سقاخانه اسماعیل طلایی هم از همانجایی تامین می شود که آب بقیه آبخوریهای صحن و حرم می آید. باور کن متبرکتر نیست. چرا خودت و همراهانت,با بچه های کوچکی که در آغوش دارند, را اذیت می کنی تا در شلوغی نفسگیر شب میلاد حتما از آب سقاخانه بخوری به نیت تبرک؟ آب ّآبخوری صحن جمهوری که درست کنارش ایستاده ای هم به همان اندازه متبرک است.

دوستان زایرم! زیارتتان قبول! اما این شلوغی و هیاهو جای مناسبی برای عکسهای دسته جمعی نیست.آن هم عکسهایی که هم همه شما در آن باشید و هم چراغانیهای زیبای صحن مسجد گوهرشاد. عکسها می توانند منتظر بمانند اما جمعیت هزاران نفری پشت سرتان نه!

زایران گرامی! زیارتتان قبول! ولی وقتی خادمان حرم اصرار دارند از سمت راستتان حرکت کنید, حرفشان را قبول کنید. وقتی جمعیتی همه به یک سمت می روند,مثلا از حرم خارج می شوند, چرا شما که مسیرت خلاف جهت آنهااست, به سختی خودت را از بین جمعیت رد می کنی و مردم آزاری می کنی؟ از سمت راستت برو برادرمن!خواهر من!

دوست من! برای لیوانهای یکبار مصرف آب, درست کنار آبخوریها سطلهای بزرگ زباله هست. لیوان آبت را از داخل آبخوری تا در ورودی حرم, هرجا که دلت خواست پرت نکن.

برادر عزیزم, صحن و شبستانهای حرم را با گلاب و مشک و عنبر معطر می کنند. به نقل از تابلوها نصب شده روی دیوارهای صحنهای حرم:جای عبور فرشته ها را با دود و بوی سیگارت آلوده نکن!

/ 4 نظر / 21 بازدید
BBCVPN

سلام به شما دوست عزیز. لطفا این نظر را مطالعه کنید. کلا 1 دقیقه وقت میگیره شرکت BBCVPN سرویس های پرسرعتی را جهت بازکردن تمام سایت ها از جمله فیسبوک و یوتیوب ارائه داده است ما مفتخریم که همکنون بیش از هزاران کاربر بر روی سرورهای ما با اطمینان کامل در حال استفاده هستتند شما نیز به ما بپیوندید. تنها یک بار از سایت ما دیدن فرمایید آدرس ما : BBCVPN.IN - BBCVPN54.TK ایمیل : bbcvpn@gmail.com از دیگر سایت های گروه ما میهن فیلم میباشد : MihanFilm2.in منتظر شما هستیم. حتما یه سر بزنید

لیلا

هم وطن عزیز برای کفشهات ساک پارچه ای همرات بیار تا با پلاستیک دنیارو ازبین نبری! لیوان شخصی بیار تا یکبار مصرف منسوخ بشه![لبخند]

فریبا

رنج نامه شما شامل تمام جاهای عمومیست که متاسفانه شعور را نمیشد با زبان خوش ترزیق این جماعت مستبد کرد!

الهام

چه متن چرندی نوشتی. شما معلما کی میخواید از این کلیشه بازیا دست بردارید و انقدر موعظه نکنید. خانوم جون بجای این متن بی خودی یه ذره از حال و هوای مشهد می نوشتی . تو شلوغی رفتی مشهد میخوای همه چی مربت و منظم باشه. اونی فیض زیارتو می بره که دلش با آقا باشه نه اینکه در حین زیارت تو فکر لیوان و این چرندیات شما باشه. البته ناراحت نشیدا. خوشم نیومد