طوبی محبت

طوبی محبت

نوشته: حاج محمد اسماعیل دولابی

انتشارات محبت

هرچه در طول عمر نصیبتان شده همانی است که خدا برایتان بریده است. فکر نکنید که در راه, چیزی از آن کم شده است. هر آنچه که به شما نرسیده اساسا مال شما نبوده, ولو دعا کرده باشید. نه شیطان, نه اهل زمین و نه هیچ کس دیگر گوشه ای از سهم شما را نبرده است. این را از صفات و اخلاق خدا به دست می آوریم و از اینکه هستی خدا غنی است. کسی که غنی و حکیم است ظلم نمی کند....

نگویید مادر و پدرم مرا محروم کردند, مادرم مرا خوب شیر نداد و از این جور حرفها. بی خود به خودت غصه نده. نه شما چیزی بیشتر از آنچه برایتان بریده شده می توانید بگیرید, نه من. حتی ابیا و اولیا هم چیزی بیشتر از آنچه برایشان بریده شده است, نگرفتند.

پ ن : این کتاب خودش سراغ من آمد. هیچ وقت فکر نمی کردم از کتابی در حوزه اخلاق اسلامی خوشم بیاید, ولی این کتاب را دوست داشتم. جواب حال آن روزها( و شاید این روزها) من بود. خیلی ساده: به خودت غصه نده.

جمله ها ساده و روان بودند و پر از کلمه های عربی نبود. طوبی محبت یک مجموعه شش جلدی از سخنرانی های مرحوم دولابی است. کتابی که من خواندم جلد دوم بود.

/ 2 نظر / 24 بازدید
ساده

خواند زبان دلم ثنای محمد(ص) ماند خرد خیره در لقای محمد(ص) دیده دل، جام جم به هیچ شمارد سرمه کند گر زخاک پای محمد(ص) عید مبعث بر همگان مبارک

فرهاد

من در محضر استاد حضور داشته ام . دریایی صفا و ملاطفت و حل شدگی بود . روحش شاد .